Domek na zahrádce

I když to tak může vypadat, opravdu se nechystáme vystěhovat holky na zahradu 🙂 To jen chceme, aby měly něco lákavého i nad stodolou, když už je přestane bavit sázení, rýpání, zalívání nebo ozobávání. Mít oddělenou odpočinkovou a pěstební zónu totiž má i své nevýhody, jak jsem již zmínila v článku Naše království.

Vytváření domečku manžel pojal jako takový trénink na kurník, jehož budování nás čeká na jaře. Tohle byl tedy podstatně menší projekt, přesto zabral fůru času.

Nutno podotknout, že nejvíc času sebralo hoblování dřeva. Část jsme totiž nekupovali, ale využili z vlastních zásob (z podobného dřeva je letos vytvořené i pískoviště). Konstrukce je díky tomu o něco bytelnější, než by být musela.

Z vlastních zásob je dělaná i podlaha, na tu ještě plánujeme na jaře přidat hrubší koberec, nepodařilo se ji úplně vyhladit.

Stěny jsou z klasických palubek, tehdy ještě přibitých ručně (na kurník už jsme pořídili hřebíkovačku, chi).

Střecha je z asfaltových šindelí.

Umístění v rámci zahrady jsem zvolila takové, aby okolí holkám zajišťovalo trochu toho „soukromí“, zároveň ale tak, abych na ně aspoň trochu viděla z téměř každého záhonu.

Současmě jsem chtěla, aby byl kolem domku prostor pro další vychytávky do budoucna – třeba vlastní záhon s květinami, houpací lano na stromě, stůl s židlí a podobně. Jak si to tam holky zvelebí, to už bude jen na nich.

Ještě přemýšlíme o nějakých okenicích či jiném zajištění, aby dovnitř nepršelo, protože v současnosti už v domku parkuje kočárek pro panenky a je tam i malá skříňka na hračky. To ještě budeme muset vychytat. Zatím se ale domek moc líbí i tak – jak moc bude oblíbený v sezóně, to se teprve uvidí 🙂